czwartek, 13 marca 2014

Odcinek 30

Świątynia Hatszepsut.
Piękna, majestatyczna i pełna tajemnic.
Ostatni głęboki oddech przed wejściem i nadzieja w sercu na znalezienie naszego skarbu.


Weszliśmy do środka.
Złowroga ciemność odbierała mi resztki odwagi. W mojej głowie panowała wojna sprzecznych emocji. Ekscytacja mieszała się ze strachem, nadzieja z obawą niepowodzenia. Jednak gdzieś tam głęboko w środku czułam, że to jest właśnie to miejsce, którego szukaliśmy.


Wnętrze świątyni nie różniło się niczym od pozostałych grobowców. Masa mechanicznych zapadni, przesuwanych posągów i sterty gruzu. Rodem z Indiany Johns'a.Wiele niepozornych skrzyń, a w żadnej nic, co wyglądałoby na poszukiwany kamień. Ale tak naprawdę, czy którekolwiek z nas wiedziało, jak on powinien wyglądać?


W pewnym momencie trafiliśmy do niezwykle wąskiej komnaty. Po obu stronach znajdowały się rzędy skrzyń, na jej końcu stał piękny, dobrze zachowany sarkofag. Wejście do tego pomieszczenia okalały barwne hieroglify mówiące o miejscu spoczynku prawowitej królowej. Byłam pewna, że wkraczamy do grobowca Hatszepsut. Nie chciałam ograbić królowej, musieliśmy jednak zabrać wszystko, co mogła nam dać jakąkolwiek wskazówkę. Jak się po chwili okazało, królowa nie była z tego powodu zadowolona.


Z sarkofagu wyłoniła się mumia. Z niewiarygodną prędkością, jak na umarlaka oczywiście, zmierzała w naszą stronę. Byłam przerażona, ale Dymitr zachował zimną krew. Usłyszałam tylko - "Biały woreczek!". Sięgnęłam do kieszeni i rozsypałam zawartość malutkiej, lnianej torebeczki na ziemię. W pomieszczeniu zrobiło się bardzo jasno...


Moment później zawirowało mi w głowie, a kolana lekko się ugięły. Moim oczom ukazała się gęstwina krzaków, za którą widać było nasz domek. Obok mnie zmaterializował się wilczek. Równie mocno zaskoczyło go działanie tego magicznego proszku. Bez zastanowienia przytuliłam się do niego. Moje ciało drżało, a serce waliło jak oszalałe. Co prawda przywykłam do widoku mumii, ale Królowa wzbudziła we mnie ogromny "respekt".


Poszliśmy do domu. Naszą wizytę w świątyni mogliśmy uznać za zakończoną. Żadne z nas nie miało ochoty się narażać na nieunikniony gniew mumii. Zaproponowałam byśmy wyciągnęli wszystkie nasze znaleziska i poszukali kolejnej wskazówki.


Z uwagą oglądaliśmy każdy kamień. Centymetr po centymetrze. Jednak nic nie wskazywało na to, by którykolwiek mógł mieć magiczne właściwości. Dymitr zrezygnowany i rozgniewany cisnął jednym o podłogę. Zaklął pod nosem, a ja w gniewie zaczęłam gestykulować rękami. Też byłam zirytowana, ale żeby od razu wszystkim rzucać?


Wtedy coś zwróciło moją uwagę. W miejscu, w którym uderzyła skała, coś błyszczało. Coś, co nie było podobne do reszty naszych znalezisk. Coś co było naszym poszukiwanym skarbem - kamieniem jedności.


Nie mogąc się nadziwić temu, co leżało u naszych stóp, żadne z nas nie wypowiedziało ani słowa. Z ust wilczka wydobył się jedynie cichy pomruk. Na chwilę czas stanął w miejscu.


Dymitr zerwał się z miejsca i podbiegł do plecaka, w którym była reszta znalezionych rzeczy. Wyciągnął z niego stary zwój i przyniósł go pokazać. To było coś, co znalazł razem z tym kamieniem. Nie miałam pojęcia co on oznacza. Mogłam jedynie zgadywać, że wskazywał miejsca ukrycia pozostałych odłamków. W tej chwili nie byłam w stanie przeanalizować tych symboli.


Wiedziałam jedno. Nie zostaliśmy na lodzie. Mieliśmy pierwszy fragment układanki i kolejną wskazówkę, gdzie znaleźć resztę. Oboje rozpromienieliśmy. Było pewne, że teraz wrócimy do szkoły, żeby skonsultować się z Panią Dragomir. Dymitr złapał mnie za rękę i zaproponował żebyśmy wyszli razem na miasto. Chciał w jakiś sposób uczcić nasze małe zwycięstwo.


Postanowiliśmy się przebrać. Nie zależało nam już na byciu niewidzialnym. Poszliśmy na kolację. Pierwszy raz od przyjazdu mogłam w spokoju delektować się tutejszymi przysmakami. Nie wiedziałam, że Egipcjanie używają tak wielu przypraw!


Kiedy Dymitr poszedł zapłacić, ja zauważyłam znajomą postać. Wampirzyca, która próbowała nas zaatakować, właśnie zjawiła się na rynku, by upolować swoją kolację. Chciałam z nią porozmawiać. Wydawała się zagubiona. Biorąc po uwagę jej nieporadne zachowanie podejrzewałam, że jest sama i nie ma nikogo, kto mógłby ją nauczyć żyć na nowo.


Musiała mnie zauważyć. Kiedy tylko chciałam się do niej zbliżyć, nie pozostał po niej już nawet ślad. Miałam nadzieję, że jeszcze kiedyś ją spotkam.


Wróciłam do wilka. Nie czułam już tego napięcia co wcześniej w jego obecności. Czyżby kamień działał? A może opadły emocje związane z podróżą? Nie wiem sama. Za kilka minut mieliśmy być na lotnisku. Ostatni raz przed powrotem do szkoły mogliśmy zerknąć na piramidy. Byłam pewna, że skrywają w sobie o wiele więcej tajemnic niż to, co odsłoniły przed nami...


C. D. N.

16 komentarzy:

 1. Cudowny ''odcinek'' nie mogę doczekać się kolejnych wpisów :**** pozdrawiam serdecznie <3

  OdpowiedzUsuń
 2. jeej ! co tu dużo mówić ... :) z niecierpliwością czekałam na ten odcinek i się nie zawiodłam ... był pełen wrażeń i emocji :) teraz z niecierpliwością czekam na następny ;)
  PS.uwielbiam jak trzymasz nas w napięciu ! :**
  Twoja fanka :* Pozdrowionka dla mojej jednej z ulubionych youtuberek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy odcinek :) Dużo emocji :) Zastanawiam się skąd wzięłaś ten zwój? Czy opracowałaś go sama? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. jestem ciekawy co może oznaczać zwój :D
  Myślę, że o wschodzie słońca ten dziwny sfinks czy coś xD
  Odcinek był super :)
  Czas na powrót do domu :') Ale co tam będzie się działo jak wszyscy wyjechali? :D Czekam
  Pozdrawiam :)
  PS. Opanowałem pisanie komentarzy z Konta Google :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny blog. Mam nadzieje że niebawem pojawi się nowy rozdział. :) Zapraszam na mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zrobiłaś tą roztrzaskaną skałę? Odcinek jak zawsze fajny, cierpliwie czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, tak naprawdę, jest roztrzaskana misa, czy jakoś tak. Można znaleźć takie szczątki normalnie w grobowcach. A za pomocą kodu 'move_objects on' położyłam na tym serduszko.

   Usuń
 7. Teo, tak dawno nie było odcinka :C Oczywiście nie pospieszam ;]

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuje że odezwałaś się na moim blogu :)
  Zrób kolejny "odcinek" będe czekać! :)))

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow, Teo, podziwiam Cię za czas poświęcony blogowi jak i filmikom. Naprawdę wszystko jest tak ładnie dopracowane i z każdym odcinkiem coraz lepsze. Przyznam się, że jestem z "Tobą" bardzo krótko, lecz staram się wszystko nadrabiać. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak dla mnie jest to nie fair, że odcinki na YT zamieszczane są częsciej niż te na blogu. Kiedyś zawsze wchodziłam codziennie, żeby zobaczyc czy nie ma odc, a teraz to raz na miesiąc (tak około)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kiedy będzie następny odcinek? Czekam z niecierpliwością. Historia jest SUPER!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Teo, ja naprawdę nie chcę cię denerwować, bo wiem, że tego nie lubisz. Ale zapytam: kiedy następny? Rozumiem, że możesz nie mieć czasu, nagrywając dla nas na YouTube oraz mając życie prywatne.

  OdpowiedzUsuń